Działania Małego Samorządu w I sem. roku szk. 2021/2022

W 1 semestrze roku szkolnego 2021/2022 były organizowane następujące uroczystości i wydarzenia:

- Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022- oficjalnym apelem zainaugurowano rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1-3.

- Ślubowanie klas pierwszych- Dnia 12 października 2021 r. odbyła się uroczystość Ślubowania klas I. Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami klasy I opracował scenariusz apelu.

- Dzień Edukacji Narodowej- w naszej szkole, jak co roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na tę uroczystość przybyła dyrekcja szkoły, wszyscy nauczyciele uczący w klasach 0-3 i nie tylko oraz cała społeczność uczniowska.

- Dzień Ważenia Plecaka- 01. 10. 2022r. klasy 1-3 dokonały dokładnego pomiaru swoich tornistrów. W specjalnie przygotowanych punktach, wraz z wychowawczyniami, najmłodsi uczniowie odkrywali, ile ważą ich plecaki.

- Mikołajki- Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci z klas I-III obchodziły przemiły dzień - mikołajki. Tego dnia uczniowie ubrali się na czerwono i założyli mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Do każdej klasy zawitał św. Mikołaj ze słodkim upominkiem. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.

- Dzień Misia- Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie. Każdy kto miał ochotę tego dnia przyniósł ze sobą ulubionego misia do szkoły. Uczniowie z radością prezentowali swoje pluszaki koleżankom i kolegom. Dzień upłynął wszystkim miło i radośnie.

- Bal Wszystkich Świętych- w ostatnim tygodniu października uczniowie klas I-III uczestniczyli w Balu wszystkich Świętych. Celem zabawy było wprowadzenie w atmosferę radości, uświadomienie istoty listopadowego wspomnienia świętych.

- Pokaz specjalistycznej tresury psa Nitro- 22 października 2021 uczniowie klas 1-3 mieli możliwość zobaczyć na żywo pokaz specjalistycznej tresury psa Nitro, który przyjechał do naszej szkoły z Aresztu śledczego w Białymstoku. Sierżant sztabowy Marcin Małachwiej wraz ze swoim czworonożnym partnerem pokazali wiele ciekawych, budzących emocje sztuczek.

MSU organizował również konkursy wewnątrzszkolne i  zbiórki m.in.:

- "Mój nauczyciel’’- konkurs na najładniejszą laurkę dla nauczyciela, nagrody za pierwsze miejsca ufundowane były przez Radę Rodziców, wpłynęło ponad 70 prac. 1 miejsce-Filip Jarocki z klasy 3a, 2 miejsce zajął  Bartosz Kozakiewicz z klasy 3b, 3 miejsce- Szymon Babina z klasy 1a.

- Zbiórka żołędzi dla dzików do Zoo Akcent w Białymstoku oraz wspólne zbieranie karmy dla psów ze schroniska dla zwierząt w Białymstoku.

Data dodania: 2022-01-18 22:20:03