Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

EUROPEJSKI KORPUS SOLIDARNOŚCI

EUROPEJSKI KORPUS SOLIDARNOŚCI

 

Znak Jakości w wyniku konkursu wniosków złożonych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności został przyznany naszej szkole przez Agencję Narodową w dniu 18.07.2023r. Dzięki temu nasza placówka ma szansę zaangażowania się w Projekty Wolontariatu. Szkolnym koordynatorem projektu jest Emilia Grabowska.  

Głównym założeniem projektu jest promocja solidarności poprzez włączanie w swoje zadania uczniów z różnych środowisk, działając tak, aby nie wykluczać osób z trudnościami w nauce czy też pochodzących z małych okolicznych wiosek lub też uczniów pochodzących z Ukrainy czy Białorusi, uciekającymi przed wojną czy represjami.  

Od 20.11.23r mamy przyjemność współpracować z wolontariuszem Artemem, który przyjechał do nas z Ukrainy i będzie z nami pracował do końca roku szkolnego.  Jako organizacja goszcząca chcemy dać mu przestrzeń do działania. Powierzane mu zadania będą uzupełniały pracę nauczycieli.  Goszczenie Artema w naszej placówce przyniesie nam ogrom korzyści takich jak: dodatkowe ręce do pracy, możliwość spojrzenia na działania w szkole z nowej, świeżej perspektywy. Wolontariusz to dla nas szansa na przełamanie rutyny w codziennej pracy.  

Artem to utalentowany plastycznie młody człowiek, mający swoje pomysły na prowadzenie zajęć z młodzieżą. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów o tematyce ścisłej. Interesuje się fizyką i w związku z tym prowadzi we współpracy z profesorami akademickimi badania na temat wiązki światła. Pragnie choć cząstkę swojej wiedzy i umiejętności zaszczepić w uczniach naszej szkoły. Jest pełen entuzjazmu, gotowy do działań. 

Dodatkowo sądzimy, iż będzie on doskonałym przykładem dla dzieci i młodzieży pokazującym jak ważna jest tolerancja czy znajomość języków i zdobywanie w życiu doświadczenia. Co więcej  wszyscy z grupy docelowej tj. uczniowie i nauczyciele a także pracownicy niepedagogiczni mają szansę na podniesienie swoich kompetencji językowych, głównie z języka angielskiego. Będzie to też szansa do pracy metodą projektową w zespole. Liczymy również na możliwość zaangażowania wolontariusza w działania na rzecz społeczności lokalnej. Włączając go w życie naszej szkoły będziemy ułatwiać mu interakcję ze społecznością lokalną. Chcemy, żeby wolontariusz realizował zadania wskazane przez szkołę, ale też damy mu przestrzeń do samodzielnego inicjowania działań z dziećmi i całym środowiskiem lokalnej społeczności. Tak zaprojektowane działania pozwolą rozwijać naszą działalność, wzmocnić ofertę kierowaną do dzieci, a przez to rozwijać pasje i zainteresowania dzieci.  

Data dodania: 2023-11-10 12:12:03
Data edycji: 2023-11-23 17:07:19
Ilość wyświetleń: 405

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej