Erasmus Tree

Dziś na terenie naszej szkoły pojawiło się nowe drzewo. To Erasmus Tree i nie wyrosło przypadkiem, lecz zostało posadzone w ramach działań szkoły w zakresie ekologii. Jeśli chcemy uczyć o tym, jak ważna jest przyroda i środowisko naturalne, musimy zacząć od swojego podwórka – w tym wypadku w sensie dosłownym. Stąd pomysł na akcję posadzenia drzewa i posiania łąki kwietnej wzdłuż szkolnego ogrodzenia. Co prawda na cień z dębu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale mamy nadzieję, że łączka już wkrótce zachwycać nas będzie bogactwem kwiatów i kolorów, a swoją wonią przywabi pszczoły, by mogły zbierać nektar i łatwiej przetrwać w tym coraz bardziej nieprzyjaznym dla nich świecie.

Dzisiejsza akcja miała znaczenie symboliczne, pokazała, że ekodziałania szkoły nie są obojętne nikomu. W tym radosnym wydarzeniu uczestniczyli: pan Burmistrz Wasilkowa z rodziną, przedstawiciele Rady Miejskiej, Rady Rodziców, pani Dyrektor szkoły, uczniowie (w tym szkolna Redakcja Świadomych Świata) i ich rodzice oraz nauczyciele. I choć może do posadzenia jednego drzewa nie potrzeba aż tylu osób, to już do ocalenia naszej planety musimy się przyłożyć wszyscy!

Data dodania: 2021-05-29 22:29:45
Data edycji: 2021-05-29 22:52:40