Szkoła ucząca się

Nasza szkoła weszła w drugi etap starań o Certyfikat Szkoły Uczącej się. Przypominamy, że już w ubiegłym roku szkolnym zdobyliśmy pierwszy tytuł, ale wciąż pragniemy się rozwijać, dokształcać, poznawać swoje mocne i słabe strony. Temu celowi służył między innymi panel dyskusyjny, w którym grupy zaangażowane w działalność szkoły (uczniowie, rodzice i nauczyciele) mogły zastanowić się nad tym, co już działa dobrze, co jeszcze można zmienić, co należy poprawić. Najpierw grupy pracowały osobno, potem spotkały się, by porównać wyniki swojej pracy. Wyciągnięte na tej podstawie wnioski posłużą nam do wyznaczenia kierunków dalszego działania.

31 maja dwa lata starań podejmowanych przez nauczycieli naszej szkoły przyniosły oczekiwany rezultat. Otrzymaliśmy certyfikat „Szkoły Uczącej się”. Co to oznacza? Po prostu wszyscy (uczniowie i nauczyciele) uczymy się, jak siebie i innych uczyć, co zrobić, by przynosiło to jak najlepszy efekt. Poprzez udział w programie CEO nauczyciele chcieli dowiedzieć się więcej o tym, jak stworzyć szkołę, w której uczniowie uczą się chętnie i wiedzą, po co to robią. Teraz, gdy pewien etap już za nami, możemy powiedzieć, że jesteśmy mądrzejsi, ale wciąż pragniemy dowiedzieć się więcej! Dlatego od września zaczynamy drugi  kurs.

Data dodania: 2021-05-31 22:55:41
Data edycji: 2021-09-19 23:12:09