Czcionka:

Kontrast:

Zachowania ryzykowne młodzieży

Szanowni Rodzice,

nasza szkoła bierze udział w programie szkoleniowym online EduAkcji pt.: „Zachowania ryzykowne młodzieży – alkohol i inne substancje psychoaktywne. Rozpoznanie, interwencja, wsparcie i przeciwdziałanie”. Z programu korzystają nauczyciele naszej placówki. Jednak jego częścią jest także fragment specjalnie przygotowany dla rodziców. Dostęp do niego jest dla Państwa bezpłatny i trwa 12 miesięcy, tj. do końca stycznia 2023 roku. Aby skorzystać z materiału wideo, należy jedynie podać kod dostępu.

Mogą Państwo wracać do materiałów w ciągu całego roku dowolną ilość razy, o wybranej przez Państwa porze dnia i w dogodnym miejscu, dysponując urządzeniem z dostępem do Internetu.

Kod dostępu dla naszej placówki został podany w wiadomości przesłanej przez dziennik elektroniczny.

Zapraszam na stronę: TUTAJ

Kilka słów o poradniku

Poradnik pomaga w rozumieniu świata nastolatka i zagrożeń płynących z jego otoczenia. W skondensowany sposób opowiada o czynnikach ryzyka i czynnikach związanych ze środowiskiem rodzinnym. Omawia najbardziej charakterystyczne substancje psychoaktywne oraz objawy świadczące o ich zażywaniu, a także jego konsekwencje. Prowadzący podają listę sygnałów ostrzegawczych oraz praktyczne wskazówki, w jaki sposób rozmawiać ze swoim nastoletnim dzieckiem o alkoholu i narkotykach. Przedstawia założenia i przykłady skutecznej komunikacji z dzieckiem oraz przykład rozmowy o problemach.

Dzięki uczestnictwu:

*

dowiedzą się Państwo, jakie zagrożenia niesie ze sobą spożywanie alkoholu i zażywanie narkotyków,

*

uzyskają wiedzę na temat sygnałów ostrzegawczych; będą też wiedzieć, jak rozpoznać, że dziecko sięga po narkotyki,

*

uzyskają praktyczne wskazówki, jak zachować się w sytuacji podejrzenia zażywania narkotyków przez dziecko,

*

dowiedzą się, gdzie można szukać pomocy i na czym ona polega,

*

zobaczą, jak można rozmawiać z dzieckiem o problemach, narkotykach i alkoholu.

Polecamy obejrzenie materiału wideo. Dla każdego rodzica będzie na pewno inspiracją i pomocą w codziennym kontakcie ze swoim dzieckiem; nawet, jeśli nie borykają się Państwo z problemem spożywania alkoholu czy zażywania przez dziecko narkotyków.

Data dodania: 2022-02-08 22:42:48
Data edycji: 2022-02-09 14:33:16