Erasmus w Stadtbergen

W dniach 8-12 mają 2023 nasi uczniowie wraz z nauczycielami byli gośćmi szkoły w Stadtbergen, z którą współpracujemy od wielu lat. Było to ostatnie spotkanie w ramach projektu Erasmus o tematyce ekologicznej. Wspólnie z reprezentantami Niemiec, Grecji, Hiszpanii i Włoch dyskutowaliśmy o problemach związanych z degradacją środowiska, dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami oraz podjętymi działaniami w naszych środowiskach lokalnych. Młodzież z różnych zakątków Europy miała okazję podziwiać piękno przyrody południowych Niemiec oraz dziedzictwo kulturowe tego kraju. Okazało się, że Hiszpanie i Grecy zachwyceni byli zielenią naszej strefy klimatycznej oraz zazdrościli deszczu! Nasza międzynarodowa przygoda poza walorami edukacyjnymi zaowocowała nowymi przyjaźniami, przełamaniem stereotypów, obaw przed nieznanym. Taki jest Erasmus! Dziękujemy!

Data dodania: 2023-05-15 17:28:01
Data edycji: 2023-05-15 17:32:54