Goście z Erasmusa znowu w Polsce!

Włosi, Rumuni, Bułgarzy i Turcy – goście z Erasmusa znowu w Polsce! Po ponad półtorarocznej przewie znowu przywitaliśmy w naszych szkolnych progach gości z innych krajów. To liczna grupa uczniów i nauczycieli, którzy przybyli do Wasilkowa w ramach programu Erasmus+ KA 229. Dzisiejsze powitanie było bardzo radosne, wszyscy cieszyli się z możliwości spotkania na żywo, a nie tylko online, jak do tej pory. Pani Dyrektor Lucyna Bejm, witająca gości podczas uroczystości, oraz pan Adrian Łuckiewicz – Burmistrz Wasilkowa – w swoich przemówieniach podkreślali istotność żywego, bezpośredniego kontaktu. Mogliśmy się też pochwalić wspaniałą wasilkowską orkiestrą pod batutą pana Adama Wolańskiego i niebywale sprawnymi mażoretkami przygotowanymi przez panią Marię Gierasimiuk. Po części oficjalnej przyszedł moment na lepsze wzajemne poznanie i zacieśnianie więzi. Każda grupa prezentowała swój kraj – jego symbole i tradycje (był nawet spontaniczny wspólny taniec).  Potem nastąpiły gry i zabawy, zwiedzanie szkoły, Wasilkowa i Białegostoku. W kolejnych dniach zagraniczni goście wraz z polskimi opiekunami udadzą się na wycieczkę do Warszawy i Torunia.

Data dodania: 2021-09-20 23:41:54
Data edycji: 2021-09-21 00:21:56