Warsztaty zawodoznawcze w kl. VIII

W ramach warsztatów  zawodoznawczych uczniowie klas VIII wzięli udział w dwugodzinnych spotkaniach obejmujących wiele ciekawych tematów. Zajęcia z wykorzystaniem filmu i gier edukacyjnych przeprowadzili edukatorzy z białostockiego IPN-u. Dotyczyły one Polskiego Państwa Podziemnego i nawiązywały do rocznicy przemianowania ZWZ na AK oraz pierwszego namalowania znaku Polski Walczącej.

Druga część zajęć przeprowadzona została przez przedstawicieli wojskowej Komendy Uzupełnień przy współudziale uczniów z I LO CN-B „Feniks” w Białymstoku. Odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej, z elementów pożarnictwa oraz samoobrony.

Dzięki spotkaniom zorganizowanym przez szkolnego doradcę zawodowego – panią Joannę Sobolewską – nasza młodzież mogła dowiedzieć się więcej o służbach mundurowych i ścieżce kariery, lepiej poznać specyfikę zawodów, a przy okazji przyswoić kilka znaczących faktów z historii Polski.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Prelegenci byli do tego stopnia przekonujący, że wielu uczniów zaczęło na poważnie interesować się przyszłością w „mundurówce”.

Data dodania: 2022-03-15 23:17:09
Data edycji: 2022-03-15 23:26:22