Pierwsze spotkanie Małego Samorządu

Jesteśmy już po pierwszym zebraniu MSU.

Po oficjalnym powitaniu pani Wicedyrektor Henryki Kaczyńskiej, przeszliśmy od razu do konkretów - jednogłośnie ustaliliśmy, że chcielibyśmy, aby dniem bez mundurka pozostał piątek, tj. w ubiegłym roku szkolnym. Podanie w tej sprawie do pani Dyrektor napiszą Mateusz Klok i Milena Niemancewicz, przedstawiciele Małego Samorządu z klasy 4.

Ustaliliśmy także, że akcję ,,Sprzątanie świata" każda klasa przeprowadzi we własnym klasowym samorządzie - tzn. wybierze dzień i miejsce sprzątania. Decyzja poparta została większością głosów. Proponowana była też opcja wspólnego sprzątania wszystkich klas - głosowało na nią tylko kilkoro  małych samorządowców.

Następnie zostały przedstawione pozycje działań  MSU na ten rok szkolny, lista pozostaje otwarta. Uczniowie mają za zadanie przedyskutować w klasach zaprezentowane propozycje oraz zastanowić się, jakie jeszcze inne akcje mogliby zainicjować w ramach małej samorządności. Wszelkie propozycje są mile widziane.

Na zadawane pytania uczniów odpowiadały panie: Henryka Kaczyńska i  Ewa Karpacz. Uczniowie uważnie słuchali i mają przekazać uzyskane odpowiedzi całej klasie.

Następne zebranie samorządu odbędzie się w październiku. Będziemy spotykać się raz w miesiącu, a w razie potrzeby częściej. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych.

Członkowie MSU

Data dodania: 2022-09-21 22:43:07