Ostatnia mobilność w ramach projektu „Enhancing practical skills related to film making” to wyjazd do Rumunii. Przyjaciele ze szkół Bułgarii, Włoch, Rumunii, Polski i Turcji spędzili wspólnie czas na zwiedzaniu szkoły, prezentacji przygotowanych przez siebie filmów, prezentacji swoich szkół i regionów.

Program Erasmus Plus to również doskonała szansa dla uczniów i nauczycieli do nawiązania nowych znajomości, szlifowania języka angielskiego, rozwijania światopoglądu i otwierania się na różnorodność kulturową.  Uczniowie naszej szkoły zostali bardzo ciepło przyjęci przez goszczące ich rodziny. Już pierwszego dnia pobytu mieliśmy okazję zdobyć jeden z rumuńskich szczytów, próbować źródlanej wody mineralnej, podziwiać piękne krajobrazy oraz poznawać dziedzictwo kulturowe i historyczne Rumunii. Ciekawą atrakcją dla uczniów był zjazd na rollercoasterze „Bob”. Jaskinia  Solna to kolejne warte uwagi miejsce. Podróżując, dotarliśmy też do parku miniatur i studia animacji, gdzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstają nowoczesne animacje. Po drodze odwiedziliśmy park olbrzymich form krasowych, które uwieczniliśmy na przepięknych zdjęciach. Podsumowanie projektu i ceremonia zakończenia współpracy odbyły się podczas uroczystości pożegnalnej w szkole, na której zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa. Punktem kulminacyjnym była dyskoteka dla uczniów i nauczycieli. Wszyscy mieliśmy możliwość spróbowania lokalnej kuchni. Mamy nadzieję na kontynuację partnerstwa i współpracę w przyszłości.

Data dodania: 2022-05-14 21:27:47
Data edycji: 2022-05-14 21:30:14