ODYSEJA UMYSŁU

Pomyśleć ,zrobić ,odegrać , a może wyczarować lub stworzyć ? Czym tak naprawdę jest Odyseja Umysłu...
Otóż Odyseja Umysłu to konkurs twórczego rozwiązywania problemów – skierowany do dzieci i młodzieży. Odyseusze działają w drużynach, które reprezentują szkoły lub inne placówki edukacyjne i zazwyczaj liczą od 5 do 7 osób. Opiekę nad każdym zespołem sprawuje przeszkolony trener, który integruje grupę oraz organizuje i moderuje jej pracę, ale nie sugeruje ani nie narzuca dzieciakom własnych pomysłów.
Odyseusze uczą się marzyć – odważnie i w oparciu o cele, myśleć – samodzielnie i nieszablonowo, i tworzyć – rozwiązania oryginalne i efektywne zarazem. Zachęcamy ich, by działali w duchu innowacji – łamiąc schematy i przyzwyczajenia, i w duchu kooperacji – z otwartością na pomysły i opinie innych. Drużyna uczniów wybiera jeden z publikowanych co roku Problemów Długoterminowych, a następnie – pracując w swoim własnym tempie – przez kilka tygodni lub miesięcy wymyśla, tworzy i dopracowuje jego rozwiązanie, które podczas konkursu zaprezentuje na scenie sędziom oraz publiczności w ciągu 8 minut.

Obecnie , w  naszej szkole są trzy drużyny. Dwie z nich , to drużyny juniorskie, nasi najmłodsi uczniowie z klasy 2a i 2b, którzy pod okiem dwóch trenerek Katarzyny Kudzinowskiej i Małgorzaty Waszkiewicz przygotowują przedstawienie pt.,,Pod osłoną nocy ".
Trzecią drużynę stanowią  uczniowie klasy 7A:  Ania, Dominika, Maja, Lena, Wiktoria Maciek i Szymon.Trenerami są Sylwester Woś, Magda Maksiewicz i Urszula Figiel.     Uczniowie startują w grupie wiekowej II czyli klasy VI – VIII i wybrali problem długoterminowy 5 pt.,, Przypał na premierze". Uczniowie ćwiczą zadania spontaniczne, oparte na słownej kreatywności i manualnej zręczności. Testują różne rozwiązania techniczne i pracują nad szybkim budowaniem ciekawych nieszablonowych historii.
Wszystkie trzy drużyny w dniach 06-07.04.2024 wystąpią ze swoim przedstawieniem-na  Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdyni. Trzymajcie za nich kciuki ,ponieważ niełatwe zadanie przed nimi.

Data dodania: 2024-02-19 18:08:26
Data edycji: 2024-02-19 18:09:22