Erasmusowa wymiana doświadczeń na Maderze

W dniach 10-17.03 nauczyciele naszej szkoły (Lucyna Bejm, Justyna Jezierska, Jadwiga Minkowska, Katarzyna Rybnik i Małgorzata  Szwabowicz) uczestniczą w kursie merytorycznym pt.: "Facing diversity-inclusive education strategies for students with fewer opportunities". Kurs odbywa się na Maderze i jest elementem projektu POWER SE Akcja KA1 ,Mobilność kadry edukacji szkolnej pt.:"Różnorodność siłą i szansą na wszechstronny rozwój szkoły". Nauczyciele mają możliwość współpracy z nauczycielami z Rumunii, Słowenii, Turcji, Włoch i Litwy i pogłębiania wiedzy na temat edukacji włączającej i rozwijania praktycznych umiejętności w tym zakresie. Szczególnie teraz, w obliczu tragicznej  sytuacji na Ukrainie i obecności w naszym kraju, w naszym miasteczku, ludzi uciekających przed wojną, temat włączania   i wspierania innych jest niezwykle ważny.

Jednym z aspektów projektu jest także nawiązywanie przyjaźni i współpracy z ludźmi z innych krajów, innych kultur oraz poznawanie bogactw turystycznych i kulturowych kraju docelowego, tym razem Madery.

Data dodania: 2022-03-14 21:24:10
Data edycji: 2022-03-14 21:26:40