Mocni w prawie

POZNAJ SWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI.
BĄDŹ MOCNY W PRAWIE!

W dzisiejszym skomplikowanym świecie, gdzie przepisy nieustannie ewoluują zrozumienie prawa to dla młodych ludzi prawdziwe wyzwanie. Często, problem stanowią fundamentalne zasady polskiego systemu prawnego czy podstawowych regulacji. Brak tej wiedzy prowadzi do niskiego poziomu świadomości obywatelskiej.

Głównym założeniem projektu „Mocni w Prawie” jest przeprowadzenie zajęć w szkołach, mających na celu rozpowszechnienie edukacji prawnej, poszerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości prawnej uczniów. Jednym z priorytetów jest zmiana postrzegania przestępstw uważanych z pozoru za „nieszkodliwe. Ta postawa obojętności wobec obowiązującego prawa oraz neutralne podejście do jego łamania szczególnie nasila się przy popełnianiu kolejnych występków (w tym recydywy). Wynika to z szerokiego rozpowszechnienia zjawiska przestępczości wśród młodzieży oraz niewystarczającej znajomości polskiego prawa u progu wejścia w dorosłość.

Gruntowna wiedza z zakresu prawa

Uczestnicy programu pozyskają gruntowną wiedzę z zakresu prawa, zapoznają się z przyczynami i konsekwencjami przestępczości, ale także nabędą umiejętność świadomej partycypacji w życiu obywatelskim.

Wzrost świadomości prawnej wśród ludzi młodych

Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzi będą w stanie wykazać się umiejętnością współdziałania z organami państwa, a przez to świadomie angażować się w życie społeczne.

Zwalczanie przemocy

Przemoc nie zna barier ani granic, ale my możemy ją powstrzymać. Uczestnicy projektu poznają nowe mechanizmy prawne w walce z przemocą domową i jak je stosować. Dowiedzą się również gdzie znaleźć wsparcie prawne jak i psychologiczne.

Zwalczanie uzależnień

Uzależnienia nie zważają na wiek czy status społeczny, ale razem możemy je pokonać. Naszym celem jest uświadamiać uczniów o skutkach i źródłach demoralizacji.

Cyberbezpieczeństwo

Wirtualny świat nie może być bezprawny. Razem stawiamy czoła cyberprzestępczości, budując sieć bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Uczymy jak poruszać się po wirtualnym świecie i jak reagować na zagrożenia w sieci.

Prawa i obowiązki obywatelskiego

Widzisz zagrożenie? Reaguj! Numer alarmowy 112 to most do pomocy w potrzebie, łączący nasze prawa i obowiązki obywatelskie. Wspólnie budujemy społeczeństwo oparte na wzajemnym zaufaniu i wsparciu.

Więcej informacji na stronie projektu: https://mocniwprawie.edu.pl/#oprojekcie

Data dodania: 2023-12-11 08:14:41
Data edycji: 2023-12-11 08:18:53