1Panet4All - Razem dla klimatu!

„1Planet4All –Razem dla klimatu!” to program łączący elementy edukacji klimatycznej, globalnej, obywatelskiej i medialnej. Stanowi on część międzynarodowego projektu „1Planet4All” realizowanego w dwunastu krajach Unii Europejskiej, który ma na celu pokazać, że zmiana klimatu zachodzi na naszych oczach i dotyczy nas wszystkich. Tylko wszyscy razem możemy chronić naszą planetę.

W programie„1Planet4All – Razem dla klimatu!” będziemy pracować metodą projektu. Oznacza to, że to sama młodzież – członkowie i członkinie redakcji szkolnej – wybierze temat i określi cel wspólnej pracy, zaplanuje działania i weźmie odpowiedzialność za rezultat swojego projektu.

Praca projektowa rozwija aktywność uczniów i uczennic. Poprzez doświadczenie zdobywają oni kompetencje ważne z punktu widzenia ich przyszłej kariery zawodowej, ale również życia w społeczeństwie. W „1Planet4All – Razem dla klimatu!” będziemy rozwijać następujące kompetencje:

• krytyczne rozumienie języka i komunikacji,
  • zdolności analityczne i krytycznego myślenia,
  • umiejętność rozumienia i tworzenia informacji,
  • umiejętności cyfrowe,
  • samodyscyplina i umiejętność samodzielnego uczenia się,
  • zaangażowanie społeczne
  • umiejętność budowania relacji i pracy w zespole.

Program rozwija również postawy odpowiedzialności, sprawczości, decyzyjności i obywatelskości. Są one kluczowe dla tworzenia otwartej i demokratycznej społeczności, której członkowie i członkinie są gotowi do odpowiadania na globalne wyzwania.

Data dodania: 2021-03-29 20:12:22
Data edycji: 2021-03-29 20:13:26