2. Wasilkowskie Czytanie

2. Wasilkowskie Czytanie przeniosło nas w krainę baśni. Wzięli w nim udział najmłodsi uczniowie z czterech szkół gminy Wasilków. Naszą placówkę reprezentowali: Maja, Misia, Weronika i Zuzia jako gracze oraz Natalka, Julka, Ania i Franek jako doping.

Tym razem organizatorem wydarzenia została Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie. Nie mogło zabraknąć oczywiście pana Adriana Łuckiewicza – Burmistrza Wasilkowa i pomysłodawcy Wasilkowskiego Czytania oraz dyrektorów szkół. Aktywny udział wzięła również pani Elżbieta Kisło – dyrektor Biblioteki Miejskiej i pani Ania – studentka z Ukrainy. Obecni byli też nauczyciele.

Zaczęło się od przeczytania z podziałem na role baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Świniopas”. Widać było, że lektorzy świetnie się przy tym bawili, choć sama baśń może do najweselszych nie należy.

Następnie zgromadzeni usłyszeli ukraińską bajkę pt. „Rękawiczka”, zaprezentowaną przez panią Kisło oraz panią Annę po polsku i ukraińsku. Dzięki temu mogliśmy zrozumieć treść, jednocześnie ciesząc się melodyjnym brzmieniem oryginalnego tekstu.

Wreszcie drużyny doczekały się na swoją kolej. Przyszedł czas na grę w chińczyka urozmaiconą jednak pytaniami dotyczącymi znajomości baśni Andersena. Każdy zespół ubrany był w koszulki w innym kolorze, co pozwalało łatwo odróżnić poszczególne teamy. Kibice mogli dopingować swoich kolegów i koleżanki. Nasze uczennice wykazały się świetną pamięcią i bardzo dużą wiedzą na temat Andersenowskiego „Świniopasa”. Świetnie odpowiadały na wszystkie pytania, miały też niemałe szczęście podczas rzutów kostką. W tej grze nie było jednak zwycięzców i pokonanych. Wszyscy wygrali, ponieważ należą do grupy uważnych czytelników. Na pamiątkę otrzymali prezenty przekazane przez pana Burmistrza.

Wszystkim gratulujemy udanego występu i godnego reprezentowania naszej szkoły. A Was zachęcamy do czytania książek – naprawdę warto!

Data dodania: 2022-05-14 21:22:10
Data edycji: 2022-05-14 21:26:01