7 Edycja Wasilkowskiego Czytania.

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się 7 Edycja Wasilkowskiego Czytania. W tym dniu, w sali gimnastycznej, gościliśmy dyrektorów szkół, panią dyrektor Biblioteki Miejskiej, panią wiceburmistrz, panią reprezentującą Radę Rodziców oraz uczniów z zaprzyjaźnionych szkół z Wasilkowa i Studzianek wraz ze swoimi opiekunami. Tegoroczne przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem Akademia Przyjaźni z Panem Kleksem. Cały przebieg spotkania składał się z dwóch części. Najpierw było głośne czytanie fragmentów tej lektury przez zaproszonych gości oraz reprezentantów poszczególnych szkół. Następnie był pokaz mody - prezentowanie przebrań przedstawiających postacie z w/w lektury oraz łamigłówki i zadania dotyczące wydarzeń w Akademii. Przez prawie dwie godziny ponad stu uczniów klas czwartych moglo zobaczyć jak wygląda głośne czytanie znanej książki, ale co więcej, mogło doświadczyć jak trudna i zarazem wartościowa jest umiejętność słuchania. Tę umiejętność warto przenieść na grunt życia codziennego, bo we współczesnym świecie to wielki dar, który posiadają tylko nieliczni. Tegoroczną edycję Wasilkowskiego Czytania zorganizowały i poprowadzily p. Izabela Danilewska i p. Urszula Zajkowska wraz z ogromnym wsparciem opiekunów Samorządu Uczniowskiego i kwartetem w składzie: Zosia, Iza, Kuba i Bartek. Dziękujemy tym, którzy byli z nami?

Data dodania: 2024-04-26 08:30:53
Data edycji: 2024-04-26 12:26:13