Czcionka:

Kontrast:

Akcja Żonkile - relacja

19 kwietnia w rocznicę wybuchu powstawania w getcie warszawskim uczestniczyliśmy w akcji Żonkile, której organizatorem jest Muzeum Żydów Polskich Polin. Celem akcji jest przekazanie wiedzy i zachowanie pamięci o wydarzeniach, ale też zwrócenie uwagi na takie  wartości jak rodzina, dobro, pomoc innym, empatia.

Tego właśnie uczyły się dzieci z klasy pierwszej dzięki opowiadaniu „Pamięć Drobinek” Zofii Staneckiej. Stało się ono pretekstem do rozmowy o roli wspomnień, zachowaniu rodzinnych opowieści. Uczniowie zapoznawali się też z różnymi postawami w trudnych sytuacjach życiowych, uczyli rozumieć i opowiadać tekst. Na zakończenie pierwszoklasiści uruchomili swoją wyobraźnię i narysowali Drobinkom nowy dom. Zadanie wykonali w programie Paint, przy okazji ćwicząc swoje umiejętności informatyczne.

Data dodania: 2021-04-21 10:03:49
Data edycji: 2021-04-21 10:14:40