Biblioteka poleca - żółte i zielone serie

Dzięki funduszom pozyskanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2021 zakupiliśmy książki dla najmłodszych czytelników (ale nie martwcie się, dla starszych też coś mamy!). Tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z czytaniem polecamy pozycje z dużymi literami i wieloma barwnymi ilustracjami. To przeważnie krótkie opowieści o zwierzętach, przygodach i rodzinie, ale oczywiście nie tylko. Znajdzie się też coś dla małych pasjonatów dinozaurów, podróży lub kosmosu. Książki te można rozpoznać m.in. po żółtym pasku, umieszczonym na nich przez nauczycieli bibliotekarzy właśnie w tym celu.

Bogatą ofertę mamy też dla trochę bardziej zaprawionych w bojach czytelników. Tematyka jest tak różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zielony pasek to sygnał, że każdy, kto umie i lubi czytać, z pewnością bez trudu sobie z nimi poradzi.

Nie zapomnieliśmy również o uczniach z klas 4-8, którzy mogą już myszkować po wszystkich półkach. Dla nich także mamy coś ciekawego!

Będziemy regularnie zamieszczać informacje o naszych zbiorach, pokazywać nowości, ale nie tylko. Wśród dawnych lektur również znajduje się wiele godnych uwagi i polecenia. Zaglądajcie na stronę szkoły, ale przede wszystkim – do biblioteki!

Data dodania: 2022-02-09 22:39:01
Data edycji: 2022-02-09 22:39:57