Dentobus

Drodzy Rodzice

Na podstawie porozumienia zawartego przez Gminę Wasilków a Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej EURODENT Agnieszka Cimochowska istnieje możliwość sprawowania opieki stomatologicznej w DENTOBUSIE, powierzonym Podmiotowi leczniczemu na rzecz uczniów szkół podstawowych i przedszkoli zlokalizowanych na terenie Gminy Wasilków.

Pomysł leczenia dzieci w DENTOBUSIE wynika bezpośrednio
z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem z próchnicy występuje u 90% najmłodszych pacjentów w Polsce. Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem. To obszary, na których brakuje wykwalifikowanych stomatologów,
a do kosztów leczenia dochodzą jeszcze opłaty za dojazd na wizytę w innym mieście. Nie pozostaje to bez wpływu na stan uzębienia dzieci i młodzieży. Co drugi trzylatek ma problem z próchnicą. Wśród sześciolatków jest niestety jeszcze gorzej. Tylko około 14% dzieci w tym wieku nie musi leczyć zębów z tego powodu.

Nowocześnie wyposażony  DENTOBUS będzie służyć pacjentom nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie będą ponosili dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do lekarza stomatologa.

Każde dziecko ma wykonany przegląd oraz świadczenia profilaktyczne tj. usunięcie złogów nazębnych, lakowanie i lakierowanie preparatem Duraphat. Istnieje również możliwość leczenia ząbków.

Rodzic otrzymuję informację zwrotną dotyczącą stanu uzębienia. Wszystkie świadczenia są bezpłatne w ramach koszyka świadczeń NFZ.

Świadczenia udzielane będą przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EURODENT Agnieszka Cimochowska w DENTOBUSIE powierzonym Podmiotowi leczniczemu przez Wojewodę Podlaskiego, na rzecz dzieci.

Termin przyjazdu: 3,10, 17 październik 2023 r. godz. 8.00
Data dodania: 2023-09-18 11:30:31