DNI JĘZYKÓW EUROPEJSKICH

Jak co roku pamiętaliśmy, iż 26 września jest od 21 lat Dniem Języków Europejskich. Ustanowiony on został przez Radę Europy w 2001 roku, a jego celem było szerzenie idei otwartości na różnorodność kulturową i językową oraz nauki innych języków w każdym wieku. W naszej szkole uczniowie celebrowali Dzień Języków Europejskich na wiele sposobów: wykonali plakaty przekonujące, że znajomość języków obcych naprawdę się przydaje i wpływa na naszą przyszłość. Były gry, kolorowanki, filmiki oraz Kahoot - ułożony przez samych uczniów w języku polskim i angielskim. Na terenie szkoły można było zauważyć informacje o krajach europejskich oraz wyrażenia w różnych językach. Najważniejsze jednak okazało się to, że nikogo nie trzeba było przekonywać, iż uczenie się języka obcego pobudza nasze głowy, usprawnia pamięć i poszerza wyobraźnię. A poza tym w obecnych czasach znać język obcy to po prostu podstawa I niezła zabawa!

Data dodania: 2022-10-05 22:22:24
Data edycji: 2022-10-05 22:27:37