Dzieci w sieci - spotkanie z Plikiem i Folderem

Dzieci w sieci  - spotkanie z Plikiem i Folderem

17 lutego klasa IVc w ramach trwających do marca obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczestniczyła w spektaklu „Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów” organizowanym przez Safer Internet. Transmisja odbywała się na żywo. Dzieci zapoznały się z historią Oli, która martwi się o brata coraz bardziej uzależniającego się od internetu i urządzeń cyfrowych. Pokonać „sieciowciąg” pomagają jej Plik i Folder. Po spektaklu nasi uczniowie wzięci udział w spotkaniu z jego bohaterami. Był to właściwie rodzaj warsztatów, podczas których czwartoklasiści wskazywali zagrożenia i szukali na nie lekarstwa, wymyślali też alternatywne sposoby spędzania czasu poza siecią.

Miejmy nadzieję, że dzięki informacjom zdobytym podczas zajęć nasi uczniowie będą trochę rozsądniej podchodzić do „atrakcji” oferowanych przez internet.

Data dodania: 2022-02-17 22:17:14
Data edycji: 2022-02-17 22:18:26