Dzień Bezpiecznego Internetu

Ile by nie mówić na temat bezpieczeństwa w internecie, nigdy nie będzie tych informacji za dużo. Tym bardziej, że zagrożeń wciąż przybywa, musimy mierzyć się z coraz nowymi minusami korzystania z sieci, a jednocześnie coraz trudniej byłoby nam się bez niej obejść. Dlatego we wszystkich klasach odbyły się zajęcia poświęcone tym zagadnieniom prowadzone zarówno przez nauczycieli informatyki, jak i edukacji wczesnoszkolnej.

Dodatkowo klasa IV c miała dziś możliwość uczestniczenia w Konferencji Asów Internetu. Wysłuchali wykładu o tym, skąd czerpać siłę w trudnych sytuacjach oraz ćwiczyli w praktyce uważność, tak bardzo potrzebną w otaczającym nas natłoku bodźców. Okazało się, że skupienie uwagi wcale nie jest takie łatwe i potrzeba jeszcze wielu ćwiczeń, by osiągnąć zadowalające wyniki.

W lutym i marcu jeszcze kilkakrotnie powrócimy do tematu bezpieczeństwa, proponując uczniom różnorodne aktywności.

Data dodania: 2022-02-10 17:11:44
Data edycji: 2022-02-10 17:13:16