Dzień Bezpiecznego Internetu

7 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole „rozciągnęliśmy” świętowanie na cały tydzień. Podczas lekcji informatyki przypominaliśmy zasady bezpiecznego surfowania, robiliśmy „rachunek sumienia”, przypominając sobie wszystkie przewinienia popełnione przeciw bezpieczeństwu w minionym roku. Okazało się, że lista jest dość pokaźna, staraliśmy się zatem wymyślić przeciwdziałania, aby więcej nie popełnić tych samych błędów. Najmłodsi mieli również okazję zagrać w grę Interladia, uczącą prawidłowych zachować, takich jak życzliwość, uważność, ostrożność w kontaktach internetowych.

Oczywiście Dzień Bezpiecznego Internetu to tylko początek – temat prawidłowego korzystania z sieci jest stale obecny w naszej szkole, nie tylko od święta.

Data dodania: 2023-02-10 14:38:32
Data edycji: 2023-02-12 14:40:13