Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Czytania Tolkiena

Dzień Czytania Tolkiena

25 marca został pokonany Sauron. Dlatego właśnie tego dnia miłośnicy trylogii „Władca pierścieni” oraz powieści „Hobbit” obchodzą Dzień Czytania Tolkiena.

 

John Ronald Reul Tolkien to jeden z najważniejszych twórców literatury fantasy. Stworzył zupełnie nowy świat Śródziemia z całą jego geografią, kulturą i językiem. Sam był poliglotą, znał wiele języków (ale polski uznał za zbyt trudny!). Swoją pierwszą powieść stworzył jako prezent dla synków i potem pisał dalej. Choć musiało mu to przychodzić z niemałym trudem, bo na maszynie podobno umiał pisać tylko dwoma palcami. Jak widać, nie przeszkodziło mu to  w niczym i dziś możemy cieszyć się, przeżywając przygody Bilba, Froda, Gandalfa i ich przyjaciół.

 

Tegorocznym tematem Dnia Czytania Tolkiena jest odwaga i nadzieja. Zatem nasza biblioteka zachęca Was do odważnego sięgnięcia po „Hobbita”, trylogię „Władca pierścieni” i inne książki dostępne w szkolnej bibliotece, np. „Silmarillion”, „Niedokończone opowieści” czy zbiór tekstów „Tolkien dzieciom”. Mamy nadzieję, że bogaty i różnorodny świat Tolkiena Wam się spodoba.

Data dodania: 2021-03-25 10:26:03
Data edycji: 2021-03-30 10:26:52
Ilość wyświetleń: 98
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook