Dzień Czytania Tolkiena

25 marca został pokonany Sauron. Dlatego właśnie tego dnia miłośnicy trylogii „Władca pierścieni” oraz powieści „Hobbit” obchodzą Dzień Czytania Tolkiena.

John Ronald Reul Tolkien to jeden z najważniejszych twórców literatury fantasy. Stworzył zupełnie nowy świat Śródziemia z całą jego geografią, kulturą i językiem. Sam był poliglotą, znał wiele języków (ale polski uznał za zbyt trudny!). Swoją pierwszą powieść stworzył jako prezent dla synków i potem pisał dalej. Choć musiało mu to przychodzić z niemałym trudem, bo na maszynie podobno umiał pisać tylko dwoma palcami. Jak widać, nie przeszkodziło mu to  w niczym i dziś możemy cieszyć się, przeżywając przygody Bilba, Froda, Gandalfa i ich przyjaciół.

Tegorocznym tematem Dnia Czytania Tolkiena jest odwaga i nadzieja. Zatem nasza biblioteka zachęca Was do odważnego sięgnięcia po „Hobbita”, trylogię „Władca pierścieni” i inne książki dostępne w szkolnej bibliotece, np. „Silmarillion”, „Niedokończone opowieści” czy zbiór tekstów „Tolkien dzieciom”. Mamy nadzieję, że bogaty i różnorodny świat Tolkiena Wam się spodoba.

Data dodania: 2021-03-25 10:26:03
Data edycji: 2021-03-30 10:26:52