Dzień Edukacji Narodowej

13 października upłynął pod znakiem życzeń, podziękowań i uśmiechów.  W szkole zrobiło się słodko (za sprawą licznych słodkości i miłych słów). Ten dzień nie tylko dobrze się zaczął, ale i pięknie zakończył, gdyż po lekcjach odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela, perfekcyjnie poprowadzona przez panią Justynę Jezierską, a przygotowana przez panią Agnieszkę Polak i pana Marcina Zbiczyńskiego.

Tradycyjnie akademię rozpoczęła pani Dyrektor, następnie głos zabrali przedstawiciele władz gminnych: pani Anna Denkiewicz (w imieniu Burmistrza Wasilkowa) i pan Robert Lewkowicz – Przewodniczący Komisji Oświaty przy Radzie Miejskiej. W imieniu rodziców wystąpiła pani Magdalena Sokólska – przewodnicząca Rady Rodziców. Następnie pani Dyrektor Lucyna Bejm dziękowała indywidualnie wszystkim pracownikom szkoły (nauczycielom, administracji i obsłudze) za pracę w jakże trudnych warunkach pandemii. Warto podkreślić, że dwie osoby z grona nauczycieli otrzymały w tym roku szczególne wyróżnienia: pani wicedyrektor Henryka Kaczyńska otrzymała Nagrodę Kuratora Oświaty, a pani Emilia Grabowska – Nagrodę Burmistrza Wasilkowa. Serdecznie obu Paniom gratulujemy!

Mniej oficjalna część akademii należała do dzieci. Najmłodsi – pierwszoklasiści – zaprezentowali się w piosence o szkole. Uczennice i uczniowie z klasy 7d na wesoło zaprezentowali zebranym różne typy nauczycieli oraz niezawodny przepis na ucznia. Dziewczęta z 7a wykonały pokaz tańca opracowany wraz z panią Magdaleną Styczyńską w ramach aerobiku. Nie mogło oczywiście zabraknąć orkiestry, reprezentowanej wyjątkowo przez niewielką grupę naszych uczniów z klas ósmych i siódmych. Muzykalna młodzież doskonale przygotowana przez pana Adama Wolańskiego, jak zwykle zachwyciła zebranych. Swoje zdolności muzyczne zaprezentował też niezawodny Boguś Karpacz, któremu należą się brawa za odwagę i świetne wykonanie „Ataku Tytanów”. Wszystkim uczniom gorąco dziękujemy!

Na zakończenie jeszcze raz z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia wytrwałości, zdrowia i satysfakcji z pracy Dyrekcji, Nauczycielom i wszystkim Pracownikom szkoły.

Data dodania: 2021-10-14 10:33:18
Data edycji: 2021-10-19 19:00:09