Dzień Języka Ojczystego

Wszyscy mówimy po polsku, więc po co się go uczyć? Chociażby po to, żeby się dobrze rozumieć. Co będzie, jeśli nasz rozmówca nie zrozumie znaczenia użytych przez nas słów? Może dojść nie tylko do nieporozumienia… Źle postawiony przecinek też czasem może skończyć się tragicznie!

Dlatego warto uczyć się języka polskiego. Warto też dbać o swój język ojczysty – o tym przekonali się nasi przodkowie, którym w okresie zaborów nie wolno było go używać.

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę o języku w praktyce. Odwiedzając na przerwach czytelnię, wykonywali różne zadania, wymagające nieraz naprawdę dobrej znajomości ortografii, interpunkcji, użycia synonimów czy budowania zdań. Nim zasłużyli na nagrodę, ich praca była sprawdzana przez specjalnych ekspertów pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego i bibliotekarzy.

Zachęcamy jednak – dbajcie o swój język ojczysty nie tylko od święta!

Data dodania: 2023-02-21 23:15:35
Data edycji: 2023-02-21 23:18:00