Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca w naszej szkole nie tylko powitaliśmy wiosnę, ale również obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki - symbol Światowego Dnia Zespołu Downa. Jako gest solidarności z osobami z zespołem Downa, uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani w skarpetki nie do pary, które symbolizują nieparzyste chromosomy wywołujące zmiany genetyczne u niektórych ludzi. Dziś również zakończyliśmy zbiórkę kolorowych skarpetek, które przekazaliśmy dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 46 w Białymstoku. Hojność i wrażliwość naszych uczniów oraz ich rodziców pozytywnie zaskoczyła wszystkich. Zebraliśmy aż 83 pary nowych, pięknych, kolorowych skarpetek! Dar tyłu serc z wdzięcznością i szczęściem został przyjęty przez dzieci oraz ich opiekunów. Skarpetkami można będzie obdarować wszystkich uczniów tej szkoły!!! W geście wdzięczności otrzymaliśmy wspaniałe anioły na szczęście, które zostały namalowane przez uczniów tamtejszej placówki.

Dziękujemy za wsparcie w tej wyjątkowej akcji!

Data dodania: 2022-03-22 22:50:11
Data edycji: 2022-03-23 23:12:02