Dzień Liczby Pi

Dzień Liczby Pi corocznie obchodzony jest 14 marca, ponieważ kojarzy się z zapisem liczby Pi – 3.14. Po raz pierwszy święto obchodzono w 1988 r. w San Francisco.

Skojarzenia słów pi i pie powodują, że w ramach obchodów podaje się pizzę i inne okrągłe ciasta.

A choć w Europie obchodzi się raczej Dzień Matematyki 12 marca, to jest on na tyle bliski dacie 14.03, że można oba święta połączyć.

Tak też zrobiliśmy w naszej szkole. Przy okazji odpowiedzieliśmy na propozycję hiszpańskich partnerów z Erasmusa. Teraz wchodzących do szkoły witają „twarze matematyki”. O dziwo, wbrew temu, co sądzi się o tej dziedzinie – twarze te są prawie wszystkie uśmiechnięte.

Liczymy na to, że tak pozytywne uczucia będzie budziła matematyka w naszych uczniach!

Członkowie szkolnej redakcji wraz z pomocnikami przygotowali też hasła matematyczne w różnych językach (po polsku, angielsku, niemiecku, włosku, hiszpańsku i grecku. Zapraszamy do ich odcyfrowania – w końcu język to też kod.

Data dodania: 2023-03-14 22:22:16
Data edycji: 2023-03-21 23:09:39