Dzień nabiałowy

W środę 14.12.2022r uczennice klasy 7A w ramach Akademii Zdrowia przygotowaly  do degustacji kanapki z twarożkiem. Każdy mógł wybrać sobie kanapkę z ulubionym dodatkiem: rzodkiewką, papryką, szczypiorkiem lub koperkiem.  Uczniowie i pracownicy szkoły bardzo chętnie sięgali po kanapkowe rarytasy. Nie brakowało pochwał pod adresem dziewcząt, które stworzyły te pyszności. Akcja miała przede wszystkim na celu uświadomienie wszystkim, jak ważny jest nabiał w naszej codziennej diecie. To on odpowiada za nasz układ kostny. Dostarcza ważnych dla naszego organizmu białek, tłuszczy, soli mineralnych i witamin z grupy A, B2, B12, D. Uczennice z klasy 7A wierzą, że trafiły w wasze gusta smakowe i po naszych akcjach będziecie mieli własne pomysły na zdrowe śniadania i przekąski :)

Data dodania: 2022-12-14 20:28:32
Data edycji: 2022-12-16 20:28:57