Godzina Kodowania

„Godzina Kodowania to godzinne wprowadzenie do informatyki, wykorzystujące zabawne samouczki, aby pokazać, że każdy może nauczyć się podstaw. Ta oddolna inicjatywa jest wspierana przez ponad 400 partnerów i 200 000 nauczycieli na całym świecie.”

Taką informację możemy przeczytać w internecie. Nasza szkoła już tradycyjnie uczestniczy w tym informatycznym święcie. Uczniowie od najmłodszych do najstarszych kodują podczas lekcji informatyki. Wyzwania bywają naprawdę różnorodne – proste, dla dzieci, które dopiero uczą się czytać, nieco trudniejsze dla tych bardziej doświadczonych, aż po kodowanie z Pythonem dla ósmoklasistów. Trzeba przyznać, że takie zadania uczą nie tylko informatyki, ale przede wszystkim logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem. Dlatego od lat Wasilków widnieje na mapie Godziny Kodowania.

Data dodania: 2022-12-09 22:35:02
Data edycji: 2022-12-09 22:52:40