Konkurs recytatorski wierszy Marii Konopnickiej dla kl. 1-3

Rok 2022 jest rokiem Marii Konopnickiej. Znamy ją jako autorkę „Roty”, ale niewiele osób wie, że dziecięca piosenka „Hu, hu, ha, nasza zima zła” to również jej dzieło (nosi tytuł „Zła zima”). A co jeszcze stworzyła? Tego mogliśmy się dowiedzieć dziś (25.10.2022) podczas konkursu recytatorskiego dla klas 1-3.

Dzieci zebrały się w szkolnej bibliotece, by zaprezentować swoje interpretacje znanych wierszy Marii Konopnickiej. Rym, rytm i prostota utworów sprawiły, że recytacja nie sprawiała najmłodszym żadnych trudności, przeciwnie – wszyscy świetnie wywiązali się z zadania. Niektórzy mieli nawet stosowne przebrania i rekwizyty.

Wiadomo jednak nie od dziś, że występ przed publicznością to ogromne wyzwanie i nawet zawodowym aktorom towarzyszy trema. Dlatego, zanim komisja rozpoczęła ocenę, organizatorzy zaproponowali dzieciom piosenkę. Potem już poszło gładko. I trzeba przyznać, że jury miało nie lada problem. Wszyscy zasłużyli na wielkie brawa i nagrody.

Sędziowie (pani dyrektor Lucyna Bejm oraz panie: Beata Wilczewska –Rusel, Joanna Kasperuk i Katarzyna Radziwońska) długo się naradzali, a w tym czasie pani Kasia Benedysiuk opowiadała dzieciom o Marii Konopnickiej.

Konkurs jednak rządzi się swoimi prawami, dlatego też nagrody i wyróżnienia zostały w końcu przyznane. My jednak gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Pomysłodawczynią i główną organizatorką wydarzenia była pani Katarzyna Benedysiuk-Gołębiewska, której pomogła pani Beata Wilczewska-Rusel. Do współpracy włączyła się także szkolna biblioteka reprezentowana głównie przez panią Urszulę Zajkowską. Nad przygotowaniem uczestników czuwały wychowawczynie klas 1-3 oraz rodzice. Dzięki konkursowi dzieci z pewnością zachowają w pamięci  poetkę, która była nietuzinkową postacią, i jej utwory, warte poznania i zapamiętania.

Data dodania: 2022-10-25 21:56:23
Data edycji: 2022-10-25 22:15:11