Matematyka od kuchni

To, że matematyka przydaje się w życiu codziennym, dzieci słyszą już od najmłodszych lat. Dzisiaj uczniowie klasy 3B mieli okazję przekonać się, że rzeczywiście to prawda i matematyka niezbędna jest chociażby w kuchni. Podczas zajęć uczniowie odmierzali, przeliczali jednostki masy i ważyli. Posiadane umiejętności mieli okazję zastosować podczas przygotowania zdrowej i kolorowej sałatki owocowej. Było to nie lada wyzwanie, bo każdy uczeń musiał wykazać się nie tylko umiejętnością korzystania z przepisu kulinarnego, ale też posługiwania się nożem podczas obierania owoców i siekania ich w kostkę. Trzeba przyznać, że poszło im znakomicie, a efekty wspólnego wysiłku zadowoliły podniebienia nawet najbardziej wyrafinowanych smakoszy.

Data dodania: 2022-02-16 22:01:02
Data edycji: 2022-02-16 22:07:54