Międzynarodowy Dzień Rodzeństwa

10 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzeństwa. Dziś i my również w szkolnej świetlicy rozmawiamy na temat rodzinnych relacji braci i sióstr. Wykonaliśmy piękne prace.

Z pojęciem rodzeństwo nierozerwalnie związane są różnorodne uczucia: radość, smutek, sympatia, troska, lojalność, itp. Związki między braćmi i siostrami, choć silne oraz bliskie, bywają pełne konfliktów. W rodzinie ścierają się nasze potrzeby, poglądy, charaktery. Wszyscy dobrze wiemy, że od najwcześniejszego dzieciństwa w relacjach z rodzeństwem uczymy się dogadywania z kimś drugim, a to przekłada się później na przestrzeń naszych szkolnych relacji.

Data dodania: 2022-04-08 21:45:57
Data edycji: 2022-04-08 21:48:48