Mistrz Głośnego Czytania

Kim jest Mistrz Głośnego Czytania? To ktoś, kto czyta tak, że najwybredniejszy odbiorca będzie chciał go słuchać. Ale jak tu wybrać Mistrza, gdy wszyscy, którzy się prezentują dostają gromkie brawa od uważnych i niełatwych słuchaczy? 14 czerwca uczniowie klas Va, VIc, VI d i VIIc stanęli do konkursu. Surowe jury stanowiły dzieci z przedszkola. Uczestnicy zaprezentowali  baśnie znane i mniej znane, jak choćby „Biała Dama”. Wszystkie bardzo się dzieciom podobały. Oprócz głośnej lektury na przedszkolaki czekały różne atrakcje. Można było powędrować z Czerwonym Kapturkiem, zbierać kwiatki dla babci, skakać niczym Królewna Żabka, zamienić się w owieczkę atakowaną przez wawelskiego smoka, poukładać puzzle z bajki o wilku i siedmiu koźlątkach lub obejrzeć atrybuty rycerza – tarczę i miecz (wykonany przez pana Sebastiana Malczewskiego). Były też pytania sprawdzające zrozumienie sensu baśni i morały z nich wypływające. Na zakończenie członkowie szanownego, choć bardzo młodego jury otrzymali Medale Uważnego Słuchacza za swoją trudną i odpowiedzialną pracę. Trzeba przyznać, że jak rzadko kiedy na konkursie – na zakończenie zarówno jurorzy, jak i wszyscy zawodnicy wychodzili niezwykle zadowoleni.

Dziś odbył się pierwszy etap. Ciąg dalszy nastąpi.

Data dodania: 2021-06-14 23:18:50
Data edycji: 2021-06-14 23:26:04