Mistrzowie recytacji

Dziś (3.11.2021) zakończył się szkolny konkurs recytatorski „Wierszem o jesieni”. Odbywał się w 2 etapach – klasowym i szkolnym. W pierwszym wszyscy chętni mogli zaprezentować  wybrany przez siebie utwór. Uczniowie byli nagradzani dyplomami, nagrodami i drobnymi gadżetami przygotowanymi przez nauczycieli bibliotekarzy. Z każdej klasy reprezentanci wybrani przez klasę lub nagrodzeni  1-ym, 2. Lub 3. miejscem zostali zaproszeni do szkolnego etapu konkursu. I tu - zaskoczenie. Okazało się, że każdy uczestnik nagradzał jesiennym liściem tę recytację, która przyciągnęła jego uwagę, wzbudziła zachwyt, poruszyła go. Okazało się, że ten sam wiersz może brzmieć zupełnie inaczej. I wcale nie jest łatwo wybrać jedną osobę, gdy wszyscy się pięknie przygotowali. Dlatego każdy otrzymał jesienny owoc i każdy został zwycięzcą - pokonał swoją nieśmiałość, problemy z zapamiętaniem, dostosowaniem tempa i natężenia głosu, z dykcją. I właśnie dlatego każdy otrzymał dyplom z rąk pani wicedyrektor Henryki Kaczyńskiej.

Wszystkim uczestnikom obu etapów konkursu gratulujemy recytatorskich doświadczeń!

Data dodania: 2021-11-03 23:20:44
Data edycji: 2021-11-03 23:22:11