Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Narodowe Czytanie 2021

Narodowe Czytanie 2021

4 września Biblioteka Miejska w Wasilkowie zgromadziła miłośników literatury, ale również, jak się okazało, dobrej zabawy. W tym roku grono uczestników Narodowego Czytania było wyjątkowo liczne, obecny był oczywiście pan Adrian Łuckiewicz – Burmistrz Wasilkowa. Przybyli przedstawiciele chyba wszystkich pokoleń i nagle okazało się, że „Moralność pani Dulskiej” to utwór, który bawi zarówno młodszych, jak i starszych, a przy tym jest wciąż niesamowicie aktualny. Uniwersalność ta oraz umiejętność czytających wejścia w rolę sprawiły, że na widowni nikt się nie nudził. Naszą szkołę reprezentowała w tym roku liczna i świetnie przygotowana grupa: Olga, Darya, Laura, Julek i Artur oraz pan Sylwester Woś z córką Agatą. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tekstem i koniecznością oddania charakteru postaci wyłącznie za pomocą słów i ich intonacji. Wielkie brawa!

Narodowe Czytanie zakończył wykład pani dr Barbary Olech z Uniwersytetu w Białymstoku. Pani doktor z ogromną swadą opowiedziała zebranym o „Moralności pani Dulskiej” i jej autorce. Potrafiła tak dostosować swoją opowieść, by trafić do wszystkich grup wiekowych. Każdy znalazł w niej coś dla siebie.

Świetna organizacja wydarzenia, przyjazna atmosfera Biblioteki Miejskiej sprawiają, że z roku na rok Narodowe Czytanie cieszy się coraz większą popularnością. Powstał nawet pomysł częstszego organizowania podobnych imprez. Jeśli tak będzie – z pewnością nie zabraknie na nich przedstawicieli SP 1.

Data dodania: 2021-09-04 23:09:16
Data edycji: 2021-09-04 23:13:50
Ilość wyświetleń: 914

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook