Narodowe Czytanie 2022

„Ballady i romanse” to temat tegorocznego Narodowego Czytania. Po raz kolejny miłośnicy literatury spotkali się w Bibliotece Miejskiej w Wasilkowie, by czytać sztandarowe działo polskiego romantyzmu. Okazało się, że i dziś teksty Mickiewicza mogą budzić emocje – bawić wzruszać, wywoływać dreszcze. Lektura „Świtezi” jest dziś niepokojąco aktualna.

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. „Świteziankę” czytali: pani Dyrektor – Lucyna Bejm, Wiktoria Guziejko, Darya Shybalovich, Artur Tochwin, Olga Dłużniewska i Weronika Szulerecka. Mimo że uczniowie mieli mało czasu na przygotowania, to świetnie poradzili sobie z wyzwaniem.

Zakończeniem wspaniałej imprezy była gra miejska poświęcona Mickiewiczowi przygotowana przez Bibliotekę we współpracy z Politechniką Białostocką. Warto spróbować odnaleźć 20 punktów między biblioteką a naszą szkołą i wykorzystując czytnik kodów QR, spróbować swoich sił w quizie o polskim wieszczu i jego dziele.

Data dodania: 2022-09-03 21:47:10
Data edycji: 2022-09-03 21:50:47