Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

10 listopada 2023 roku w SP1 uroczyście obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się apel uświadamiający, że to jedna z najważniejszych dat w naszym kalendarzu. Po 123 latach zaborów nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Mogliśmy cieszyć się wolną Ojczyzną wieć w związku z tym o godzinie 11:11 cała szkoła odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego".Część artystyczna przygotowana przez klasę I, II, III oraz przez bardzo uzdolnione dziewczyny ze starszych klas wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Apel przede wszystkim miał przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje.

Data dodania: 2023-11-10 22:56:36
Data edycji: 2023-11-10 22:59:48