Czcionka:

Kontrast:

Pasowanie czytelników

Miniony tydzień minął pod znakiem przyjmowania pierwszoklasistów do grona czytelników. Najmłodsi uczniowie podróżowali „pociągiem” do biblioteki, zatrzymując się na stacjach „Nowinki”, „Liche” i „Zagadkowo”. Na każdej z nich poznawali sekrety książek i właściwego z nich korzystania. Na pierwszej stacji spotykali się z najnowszymi nabytkami, mogli je podziwiać, dotknąć, a nawet powąchać.  Nikt z pewnością nie chciałby wąchać biednych egzemplarzy ze stacji „Liche” – zalanych colą, ubrudzonych jedzeniem, wygryzionych i popisanych. Najmłodsi ze zgrozą patrzyli na ten obraz nędzy i rozpaczy, obiecując sobie, że nigdy nie potraktują tak żadnej książki. Ostatnia stacja - „Zagadkowo” - znajdowała się już w samej bibliotece i wymagała wykazania się wiedzą o bohaterach popularnych baśni oraz znajomością zasad wypożyczania książek. Dzieci wykazały się jednym i drugim, świetnie odpowiadały na wszystkie pytania i rozwiązywały zagadki. Sprawiły też wiele radości nauczycielom bibliotekarzom, prezentując swoje umiejętności czytania i śpiewania piosenek. Mogły z powodzeniem zostać przyjęte oficjalnie w poczet czytelników (choć oczywiście wiele z nich korzysta już z biblioteki od dawna). Na pamiątkę otrzymały książki „Pierwsze abecadło”. Mamy nadzieję, że wizyty w bibliotece staną się nieodłączną częścią szkolnego życia pierwszoklasistów.

Data dodania: 2022-02-19 23:10:56
Data edycji: 2022-02-19 23:25:18