Pasowanie na czytelnika kl. Ia

Obrona Królestwa Książek – pod tym hasłem odbyło się dziś 6.03.2023r. pasowanie na czytelnika uczniów klasy Ia. Dzieci zmartwione tym, że Królestwo Książek może zniknąć, postanowiły zostać jego obrońcami. W tym celu musiały przejść trzy próby, które pozwoliły im wykazać się znajomością baśni oraz wiedzą o książce i bibliotece.  Następnie zademonstrowały swoje umiejętności sceniczne – deklamowały przygotowane wraz z Panią wychowawczynią wiersze i zaśpiewały piosenkę o tych, co czytają książki. Po tym, nikt nie miał już wątpliwości, że wszyscy uczniowie klasy Ia nadają się na obrońców Królestwa Książek i dostąpili zaszczytu pasowania na Rycerza Książki. Na pamiątkę każdy nowo mianowany rycerz otrzymał „tarczę” – książkę „Pierwsze abecadło”. Do zobaczenia w bibliotece, liczymy na Was!

Data dodania: 2023-03-06 20:05:23
Data edycji: 2023-03-06 20:12:51