Pierwszaki w bibliotece

Wprowadzenie dziecka w świat literatury jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. Mamy świadomość, że wiek szkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka, dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

Z tej okazji 28 października  dzieci z klasy 1b odwiedziły bibliotekę szkolną. Pierwszoklasiści z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem. Dla wielu uczniów była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Pani Iza opowiadała dzieciom o tym niesamowitym miejscu. Uczniowie dowiedzieli się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Z zainteresowaniem oglądali książki, przeszli gęsiego przez labirynt bibliotecznych regałów, a na koniec obiecali, że będą systematycznie odwiedzali to miejsce.

Data dodania: 2022-11-02 19:15:42
Data edycji: 2022-11-02 19:17:37