Pierwszaki w Muzeum Wojska

1 grudnia klasy 1 a i 1 b wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wojska w Białymstoku. Uczniowie klasy 1 b mieli okazję zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem żołnierzy. Obejrzeli zgromadzone na wystawach
eksponaty. Dodatkową atrakcją dla uczestników warsztatów było zbieranie elementów mapy z każdego miejsca, które zwiedzili, a następnie umieszczenie ich na dużym plakacie. Na zakończenie dzieci dostały pocztówki, które mogły podstemplować i zatrzymać sobie na pamiątkę.
Klasa 1 a wzięła udział w warsztatach pt. "Dzieciaki w muzeum". Uczniowie poznali najważniejsze pojęcia związane z działaniem placówki. Dowiedzieli się, co to jest muzeum i co się w nim robi. Mogli zobaczyć odznaczenia żołnierskie: ordery, odznaki, a nawet samodzielnie wykonać  order dla swojego rodzica. Niebywałą atrakcją okazał się stary  telefon na kablu ze słuchawką i tarczą :).

Data dodania: 2022-12-01 21:45:34
Data edycji: 2022-12-01 21:46:46