Czcionka:

Kontrast:

Pierwsze Wasilkowskie Czytanie

Duże zainteresowanie tegorocznego Narodowego Czytania zaowocowało pomysłem na własną lokalną imprezę tego typu. I oto po raz pierwszy Biblioteka Miejska w Wasilkowie zorganizowała Wasilkowskie Czytanie, będące częścią obchodów 455 rocznicy powstania miasta, ale też jednocześnie inauguracją cyklu „czytań”. Tym razem teksty dotyczyły oczywiście Wasilkowa, jego historii i współczesności. Były wśród nich informacje historyczne, legendy, utwory poetyckie i bardzo ciekawe wzmianki z pierwszych wydań „Gazety Wasilkowskiej”. Można się było wiele dowiedzieć, ale i przekonać, jak wiele się zmieniło.

Wśród czytających nie mogło zabraknąć oczywiście przedstawicieli naszej szkoły. Najtrudniejszy tekst (Akt nadania praw miejskich) przypadł w udziale pani Dyrektor – Lucynie Bejm, ale również uczniowie w klasy 8c – Zosia, Monika i Kuba mieli chwilami niełatwe zadanie, gdy przychodziło im się zmierzyć z XIX-wiecznymi archaizmami. Wszyscy lektorzy poradzili sobie jednak świetnie.

Jak zwykle niezwykła atmosfera Biblioteki Miejskiej sprawiła, że impreza była jednocześnie ciekawa, pouczająca, łącząca pokolenia i świetnie zorganizowana. Niecierpliwie czekamy na ciąg dalszy.

Data dodania: 2021-12-10 22:45:06
Data edycji: 2021-12-11 22:48:45