Czcionka:

Kontrast:

Pożegnanie absolwentów

Klasy ósme oficjalnie przeszły dziś do historii szkoły. Zakończyły naukę w podstawówce, by sławić imię SP 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego w dalszej swej edukacji. W części oficjalnej swoje przemówienia wygłosili: pani dyrektor Lucyna Bejm, pan Adrian Łuckiewicz – Burmistrz Wasilkowa, ks. prot. Anatol Hajduczenia – proboszcz parafii śww. App. Piotra i Pawła, przedstawiciele Rady Rodziców; nie zabrakło podziękowań i życzeń dla rodziców, nauczycieli, dyrekcji.

Nim poczet sztandarowy opuścił salę, absolwenci przyrzekli godnie reprezentować w szerokim świecie naszą szkołę. (Dodajmy na marginesie, że po raz pierwszy pojawił się dziś poczet zastępczy – składający się z uczniów klas szóstych, którzy od teraz będą się przyuczać, by w przyszłym roku przejąć obowiązki związane ze sztandarem.)

Następnie uczniowie klas ósmych odebrali medale „Złotego Absolwenta”, nagrody, stypendia, dyplomy i świadectwa, na które rzetelnie zapracowali. Dumni rodzice osób wyróżnionych otrzymali listy gratulacyjne.

W części artystycznej mieliśmy okazję podziwiać występ młodego, zdolnego pianisty - Bogusia Karpacz, wspaniałych mażoretek i niezawodnej orkiestry. Widać, że wszyscy artyści nie marnowali czasu podczas pandemii – mażoretki zaprezentowały nowy układ, a orkiestra zupełnie nową aranżację. Ogromne brawa dla wszystkich.

Więcej zdjęć będzie można obejrzeć w zakładce Galeria.

Data dodania: 2021-06-25 22:21:37
Data edycji: 2021-06-25 22:27:43