Sposób na lekturę ''Detektyw Pozytywka''

Szalony optymista, którego kochają  wszystkie dzieci, detektyw Pozytywka gościł w minionych dniach w klasie 2a.
Uczniowie jednym tchem przeczytali tę niesamowitą lekturę autorstwa Grzegorza Kasdepke. Oprócz ćwiczeń typowo polonistycznych takich jak charakterystyka bohatera, doskonalących warsztat młodego pisarza, pojawiły się zadania takie, jakie uczniowie 2a lubią najbardziej - kreatywne. Dzieci stworzyły portrety Pozytywki, ale największą frajdę sprawiło im wykonanie makiety biura detektywistycznego „Różowe Okulary”.  Efekty możecie podziwiać sami. Oprócz tego były interaktywne quizy,  detektywistyczne gry planszowe  doskonalące spostrzegawczość, dedukcję, pamięć i logiczne myślenie; zagadki i łamigłówki. Dużym powodzeniem cieszyła się książka pt. „Na tropie fałszerzy dzieł sztuki” dostępna w naszej bibliotece. Nie zabrakło również zadań kształcących umiejętności matematyczne, uczniowie przekonali się, że zadania z treścią mogą zawierać w sobie różne zagadki. Działania klasy 2a pokazują, że omawianie lektur nie musi być nudne, różnorodne działania sprawiają dzieciom dużo radości i wzbudzają w nich chęć czytania.
Data dodania: 2022-02-23 23:03:43
Data edycji: 2022-02-23 23:05:27