Spotkanie przy choince

17 grudnia wszystkie klasy naszej szkoły uczestniczyły w świątecznym spotkaniu przy choince, zatytułowanym „O Bożym Narodzeniu inaczej…”. Przygotowane zostało jak co roku przez panią Urszulę Zajkowską, która postanowiła tym razem oddać głos uczniom klas IV i V, nie mających dotąd z powodu pandemii wielu okazji do scenicznych występów. Młodzi aktorzy świetnie się zaprezentowali, opowiadając zebranym o świątecznych tradycjach, zachęcając do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Spotkanie sprawiło, że wszyscy poczuli już świąteczny nastrój, wzmocniony dodatkowo przez subtelne oświetlenie sceny, żywą choinkę i skoczne rytmy wykonywanych utworów.

Tego dnia czekało na widzów jednak jeszcze więcej atrakcji. Spotkanie przy choince rozpoczął bowiem Bogumił Karpacz, nastrojowymi kolędami. A po uczniach klas IV i V zaprezentowali się wspaniale kolędnicy z klasy 2A przygotowani przez panie: Katarzynę Benedysiuk-Gołębiewską i Patrycję Bawej. Rozruszali zebranych, wzruszyli i skłonili do datków w postaci cukierków. Najmłodszym aktorom należą się naprawdę wielkie brawa za odwagę i zapał.

Starsi nie mogli być gorsi. Jako reprezentantki „klas poważnych” wystąpiły dziewczęta z VII A w świątecznym układzie aerobiku opracowanym przez panią Magdalenę Styczyńską.

Wszyscy występujący i przygotowujący zebrali rzęsiste, w pełni zasłużone brawa. Dzięki nim na tydzień przed Wigilią poczuliśmy już prawdziwą magię świąt. Dziękujemy!

Więcej zdjęć i filmy z tego wydarzenia będzie można wkrótce znaleźć w zakładkach: "Galeria" i "Kronika filmowa".

Data dodania: 2021-12-20 00:06:44
Data edycji: 2021-12-20 00:13:59