Spotkanie z okazji 120 rocznicy urodzin ks. Rabczyńskiego

21 grudnia odbyło się spotkanie wspomnieniowe poświęcone osobie patrona naszej szkoły – ks. Wacława Rabczyńskiego. W tym roku przypada bowiem 120. rocznica jego urodzin.

Po krótkim przedstawieniu kolei losu i działań księdza przez uczniów z klasy VIII c, głos zabrali uczniowie z klasy VI b, którzy przytoczyli informacje zaczerpnięte od mieszkańców Wasilkowa – wspomnienia tych, którzy znali osobiście naszego patrona.

Pamięć o nim powinna być wciąż żywa wśród wasilkowian, co podkreślił ks. proboszcz Zdzisław Karabowicz, jest on bowiem wzorem wytrwałości w dążeniu do celu i przykładem dobrego człowieka.

Nawiązał do tego również pan Antoni Pełkowski, który jako dziecko miał okazję wielokrotnie spotykać księdza Rabczyńskiego. Wspomnienia pana Antoniego o różnych aspektach życia i osobowości patrona są niezwykle ciekawe, pouczające, czasem zabawne, a czasem wzruszające. Dzięki temu słuchacze podczas spotkania mogli odnieść wrażenie, że nie rozmawiamy o obcym, odległym wzorcu do naśladowania, lecz o kimś żywym i bliskim; o kimś, kto nim odszedł, zapadł na zawsze w pamięć i serca tych, którzy go znali.

Na zakończenie zebrani otrzymali upominki – pierniczki własnoręcznie pieczone przez naszych uczniów.

Była też niespodzianka – zamiast tortu - piernik ks. Rabczyńskiego – początek nowej tradycji w naszej szkole.

Data dodania: 2022-12-21 23:10:17
Data edycji: 2022-12-23 23:27:05