Spotkanie z psychodietetykiem

Czy jesz zdrowe i wartościowe produkty? Czy Twoja dieta jest bogata w różne potrzebne składniki odżywcze, czy może raczej składa się z samych tłuszczy i węglowodanów? Przede wszystkim zaś – czy jesz 5 posiłków dziennie?

Na takie pytania musieli sobie odpowiedzieć uczniowie klasy 7c, którzy 21 września mieli okazję spotkać się w Bibliotece Miejskiej z panią Marzeną Żurek – psychodietetykiem, autorką książek dla dzieci i dorosłych. „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego” to co prawda pozycja dla młodszych dzieci, ale zawarte w niej rady mogą się przydać każdemu. Nasi uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania, dowiedzieli się też, czym np. zastąpić nutellę. A co najważniejsze – sami wypróbowali niektóre z przepisów zawartych w książce, ponieważ częścią spotkania były warsztaty kulinarne. Siódmoklasiści opuścili więc gościnne progi Biblioteki Miejskiej nie tylko mądrzejsi, ale i najedzeni.

Serdecznie dziękujemy pani Marzenie Żurek za arcyciekawe i pouczające spotkanie, a organizatorom za życzliwość i ciepłą atmosferę.

Data dodania: 2021-09-21 23:50:34
Data edycji: 2021-09-22 23:54:01