Świetlica uczy kreatywności i ekologii

Puste pudełka, niepotrzebna folia, zużyte płyty cd, rolki po papierze toaletowym – wszystko się przyda! Recyklingowe warsztaty są organizowane w naszej świetlicy cyklicznie i zawsze stanowią świetną zabawę, podczas której jednakże niepostrzeżenie dzieci uczą się, że można zrobić coś interesującego z rzeczy, które innym nie są już potrzebne. Przy okazji, również zupełnie mimochodem, rozwijają pomysłowość i wyobraźnię.

Wchodzę do świetlicy – praca wre. Wszyscy są zajęci, ruch jak w ulu. Od razu rzuca mi się w oczy karabin z rolek po papierze toaletowym. Idę dalej – dziewczynki projektują ubrania z folii, kolorowego plastiku i ścinków materiałów. Dalej dostrzegam coś, co przypomina lornetkę – okazuje się, że to wstęp do konstrukcji czołgu. Ktoś inny buduje dom. Hitem natomiast jest pojemnik na kasztany (oczywiście z kasztanami w środku) i wilk (koniecznie z ogonem, ale na szczęście bez zębów). Nim wyjdę, usłyszę jeszcze prośbę o watę lub waciki, wołanie o taśmę i klej, kątem oka zahaczę o dziewczęta malujące Panią Wiosnę i Panią Lato. Nikt się nie nudzi, wszyscy są zajęci i zgodnie pracują. Nauczyciele świetlicy mają ręce pełne roboty, ale to dzięki ich pomysłom dzieci zawsze z ochotą spędzają czas w świetlicy.

Data dodania: 2021-05-20 23:24:08
Data edycji: 2021-05-20 23:26:41