Tańce ludowe - popis młodych artystów

Tańce ludowe  - popis młodych artystów

31 marca nasza szkoła gościła dyrektorów szkół i przedszkoli. Spotkanie prowadziła pani Barbara Szutko – starszy wizytator Podlaskiego Kuratorium Oświaty. Pan Burmistrz – Adrian Łuckiewicz powitał gości, a pani dyrektor – Lucyna Bejm zaprosiła wszystkich do obejrzenia popisu Dziecięcego Zespołu Ludowego.

Można tu mówić o premierze, ponieważ dzieci wystąpiły po raz pierwszy w nowych, specjalnie dla nich zaprojektowanych i uszytych strojach, stworzonych na wzór autentycznych dawnych strojów ludowych. Członkowie „koła ludowego” zaprezentowali kilka tańców i przyśpiewek, zadziwiając wszystkich swoimi talentami. Podziwiać należy zapał, wyczucie rytmu, zapamiętanie kroków i układów choreograficznych, umiejętność zaśpiewania piosenek, których słowa należą do gwary ludowej, są przez to trudniejsze i mniej zrozumiałe dla dzieci. Młodym artystom przygrywali („od ucha”): pan Adam Wolański, Hania Jezierska i Dominik Pużuk. Oprócz zespołu ludowego przed paniami dyrektorkami wystąpili uczniowie kl. 2b z pokazem tańca połączonego z wyklaskiwaniem rytmu.

Wszystkim wykonawcom bijemy wielkie brawa! Nie mniejsze owacje i słowa uznania należy skierować do pani Urszuli Figiel, która tak świetnie przygotowała swoich podopiecznych. Gratulujemy i czekamy na następne występy.

Data dodania: 2022-03-31 23:47:56
Data edycji: 2022-03-31 23:54:12